Ελατειακός, Αγ. Παρασκευή και Αναγέννηση «οδηγοί» στους ομίλους τους

Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στη κορυφή των ομίλων της Β’ κατηγορίας Φθιώτιδας, μετά τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος που πραγματοποιήθηκε αυτό το Σαββατοκύριακο, αφού και οι τρεις πρωτοπόροι (Ελατειακός, Νίκη Αγ. Παρασκευής και Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας) προχώρησαν με νίκες και κράτησαν τις θέσεις τους. Βέβαια πρέπει να σημειώσουμε για τον όμιλο της Δυτ. Φθιώτιδας, τα Καλύβια που ισοβαθμούσαν στην πρώτη θέση, έμειναν πίσω επειδή έκαναν το ρεπό τους, κάτι που δεν έχει κάνει ακόμη η Αναγέννηση.

Στα σημαντικά γεγονότα της ημέρας η πρώτη ήττα για τον Αγρότη Τραγάνας, τη Γλύφα και τους Εχιναίους, ενώ από την άλλη ο Ολυμπιακός Λαμίας πέτυχε την πρώτη του νίκη.

Συνολικά σημειώθηκαν 56 τέρματα (35-21) με ελαφρά υπεροχή των γηπεδούχων (7-2-5).

Να δούμε συνοπτικά όλα τα αποτελέσματα, τις νέες βαθμολογίες καθώς και τα ματς που ακολουθούν:

 

1ος  όμιλος

ΕΛΑΤΕΙΑΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΑ…3-0 χα

ΑΕΤΟΣ  ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ  –  ΚΟΜΝΗΝΟΣ…5-0

ΡΕΓΚΙΝΙ  –  ΣΚΑΡΦΕΙΑ…8-0

ΠΑΟ  ΑΝΘΗΛΗΣ  –  ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ ΑΡΚΙΤΣΑΣ…1-2

ΑΓΡΟΤΗΣ  ΤΡΑΓΑΝΑΣ  –  ΜΩΛΟΣ…2-3

***  Ρεπό ο Παρνασσός Αμφίκλειας

2ος  όμιλος

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΛΑΜΙΑΣ  –  ΑΣΤΕΡΑΣ  ΛΑΜΙΑΣ…5-2

ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ  –  ΝΙΚΗ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ…0-1

ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ  –  ΕΧΙΝΑΙΟΙ…1-0

ΔΙΒΡΗ  –  ΓΛΥΦΑ…2-0

ΒΑΘΥΚΟΙΛΟ  –  ΜΑΛΙΑΚΟΣ ΣΤΥΛΙΔΑΣ…4-0

***  Ρεπό ο Αίας Λαμίας

3ος  όμιλος

ΑΤΣΑΛΕΝΙΟΣ  ΠΕΤΡΩΤΟΥ –  ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ…1-1

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΛ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ–ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΥΤ. ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ…1-7

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ  ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ  –  ΚΕΡΑΥΝΟΣ  ΑΓ.  ΓΕΩΡΓΙΟΥ…1-2

ΘΥΕΛΛΑ  ΡΟΔΩΝΙΑΣ  –  ΦΡΑΝΤΖΗ…3-3

ΔΟΞΑ  ΖΗΛΕΥΤΟΥ  –  ΤΣΟΥΚΑ…1-0

***  Ρεπό τα Καλύβια

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

  

Η 7η αγωνιστική (19/11)

Ηράκλεια – Κομνηνός…0-3 χα
Σκάρφεια – Ελατειακός
Δαφνησιακός Αρκίτσας – Αετός Μενδενίτσας
Μώλος – Ρεγκίνι
Παρνασσός Αμφίκλειας – Αγρότης Τραγάνας
***  Ρεπό: ΠΑΟ Ανθήλης

Αστέρας Λαμίας – Νίκη Αγ. Παρασκευής
Εχιναίοι – Ολυμπιακός Λαμίας
Γλύφα – Πελασγιακός
Μαλιακός Στυλίδας – Μαγνησιακός
Αίας Λαμίας – Βαθύκοιλο
***  Ρεπό: Δίβρη

Μεξιατικός – Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Κεραυνός Αγ. Γεωργίου – Ατσαλένιος Πετρωτού
Φραντζή – Ατρόμητος Παλ. Γιαννιτσούς
Τσούκα – Αναγέννηση Γιαννιτσούς
Καλύβια – Δόξα Ζηλευτού
***  Ρεπό: Θύελλα Ροδωνιάς

Πηγή...