Οι διαιτητές του Σαββατοκύριακου Αναβολή στα πρωταθλήματα υποδομής

Ανακοινώθηκαν από την Επιτροπή Διαιτησίας της ΕΠΣ Φθιώτιδας, οι «τριάδες» των διαιτητών που θα διευθύνουν τους αγώνες του Σαββατοκύριακου 23-24/2 σε Α’ και Β’ Κατηγορία. Να σημειωθεί ότι με απόφαση της Επιτροπής Πρωταθλήματος αναβλήθηκαν όλοι οι προγραμματισμένοι αγώνες των Πρωταθλημάτων Υποδομής (Κ -14 και Κ - 16) που επρόκειτο να διεξαχθούν 23-24/02/2019 λόγω των προβλέψεων για κακοκαιρία στο Νομό Φθιώτιδας.
Διαβάστε περισσότερα

Η προϊστορία του αγώνα Λαμία ΑΕΛ

Για τους Λαμιώτες το παιχνίδι με την ΑΕΛ την προσεχή Κυριακή, είναι από εκείνα που είναι «κυκλωμένα» από την αρχή της σεζόν. Πρόκειται για ιδιαίτερο ματς, αφού τις δύο ομάδες ενώνουν, αλλά και χωρίζουν -αγωνιστικά- πολλά πράγματα.

Οι διαιτητές της Super League (22η αγωνιστική)

Ο Βαγγέλης Μανούχος από την Αργολίδα, θα είναι ο άρχοντας του Κυριακάτικου αγώνα της Λαμίας με τη Λάρισα στο ΔΑΚΛ, σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΚΕΔ/ΕΠΟ για τα παιχνίδια της 22ης αγωνιστικής.

Ποιος Λαμιώτης βγήκε νικητής από το κλουβί σε αγώνες MMA?

Ο Αλέξανδρος Μουμτζής στις 2/2/19 πήρε ακόμη μια επαγγελματική νίκη στις Μεικτές πολεμικές τέχνες ή αλλιώς MMA. Αγωνίστηκε στη Θεσσαλονίκη, στο Βελλίδιο συνεδριακό κέντρο, κάτω από τη διοργάνωση MMA Challenge Pro 9.

ΟΦΗ ΠΑΣ Λαμία 1-3: «Διπλό» παραμονής

Τεράστια νίκη για την ομάδα της Φθιώτιδας που έφθασε στο «+7» από την επικίνδυνη ζώνη και στο «+4» από τα μπαράζ. Με πολύ καλή εμφάνιση στην επανάληψη, ο ΠΑΣ Λαμία σημείωσε τεράστια νίκη στο Ηράκλειο επί του ΟΦΗ που του δίνει το πλεονέκτημα στη μάχη παραμονής.

Αναγέννηση Λαμίας Μαλεσίνα 72-65: Ασταμάτητη στην έδρα της

Ένα μοναδικό ρεκόρ διατήρησε η Αναγέννηση Λαμίας για μια ακόμα αγωνιστική, με την ομάδα του Κώστα Κουμπούρα να διατηρεί το αήττητο στην έδρα της νικώντας και τη Μαλεσίνα με 72-65.

ΑΣ Δωρίδας Φιλαθλητικός Λαμίας 2-3: Νίκη στο εξ αναβολής

Μετά από ένα μήνα διεξήχθη το παιχνίδι Α.Σ.ΔΩΡΙΔΑΣ – Φ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ το οποίο είχε αναβληθεί λόγω κακοκαιρίας και αδυναμίας προσέλευσης των διαιτητών. Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τις απουσίες των Φθιωτών και προηγήθηκαν με 5-1 και κράτησαν την μικρή διαφορά ως το τέλος του σετ κάνοντας το 1-0 στα σετ με 25-22

ΟΦΗ-ΠΑΣ Λαμία: Με απουσίες και οι δύο ψάχνουν τη νίκη

Με όπλο τη παράδοση που έχει δημιουργήσει τα τελευταία 24 χρόνια στην Κρήτη, ο ΠΑΣ Λαμία φιλοξενείται σήμερα στις 19:30 από τον ΟΦΗ, στο Ηράκλειο για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Super League ΣΟΥΡΩΤΗ.